Ezért fogynak eredményesebben a férfiak a nőknél!
Főként a nőkre, de manapság már a férfiakra is egyre inkább jellemző, hogy gyakran fogyókúráznak az áhított testsúly elérése érdekében. A nők viszont általában sokkal elszántabbak, a kalóriákat számolják, figyelnek a cukormennyiségre, átalakítják a táplálkozását, csak salátán élnek. Eközben a férfiak a zsíros húsokat csirkemellre váltják, és máris szinte leolvad róluk az a pár pluszkiló. De mégis miért van ez így?
A British Journal of Nutrition 2014-ben adott ki egy tanulmányt, amiben túlsúlyos nőket és férfiakat vizsgált. Minden alany négyféle diétás módszert próbált ki a fogyás érdekében. Két hónap múlva összehasonlították az eredményeket, és arra az eredményre jutottak, hogy a férfiak sokkal több kilót tudtak leadni, mint a nők.
Elkezdték kutatni ezt a jelenséget, és nem sokkal később a magyarázatot is nyilvánosságra hozták. Mint kiderült, a legnagyobb befolyásoló tényező a biológia. A férfiak ugyanis általában nagyobb termetűek, mint a nők, több izommal rendelkeznek, így általában gyorsabb az anyagcseréjük is. Jessica A. Culnane dietetikus szerint a férfiak több kalóriát igényelnek a testsúly fenntartásához. Ebből következik, hogy ha esik a kalória-bevitel, a testsúly is gyorsabban tud csökkenni.
További oka, hogy a nők lassabban fogynak, a hormonháztartás. A véráramban folyamatosan változik a hormonszint, ezt a nők gyakran észre is vehetik magukon. (Egyik percben még sírnának, a következőben pedig már úgy érzik, körbe tudnák futni a bolygót.) A lényeg, hogy a nőknél a tomboló hormonok miatt 15-20-szor kisebb mértékben vannak jelen az izomépítést és a zsírégetést elősegítő hormonok, mint a férfiaknál.
Egy harmadik oka is lehet a hölgyek lassabb fogyási képességének: a pajzsmirigy hormonszintje. Ugyanis ez szabályozza az anyagcserét. Köztudott, hogy a nőknél a pajzsmirigy-rendellenességek is gyakoribbak. Ezzel a szervükkel azonban nemcsak ez a probléma, hanem az is, hogy a férfiakénál sokkal lassabban működteti az anyagcserét.