Miért olyan fontos a magnézium?

A tápanyagoknak nagyon fontos szerepe van az egészségünk megőrzésében. Hiszen, ha tápanyaghiányban szenvedünk, úgy nem csak fertőzéseket kaphatunk el, de sok betegség is fenyegethet bennünket. Gondoljunk csak a C-vitamin hiányára, amely okozhat érrendszeri problémákat, vérzékeny ínyt és még a sebgyógyulás is nehezebb lesz, ha nem viszünk be elegendő C-vitamint a szervezetünkbe.
Az egyik legfontosabb ásványi anyag - Miért olyan fontos a magnézium?- a magnézium.

A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag

Nem véletlenül mondják, hogy a magnéziumnak pozitív hatása van az idegrendszerre. A magnézium hiánya, alvási gondokat is okozhat, azonban, ha pótoljuk ezt az ásványi anyagot, akkor ez a problémánk hamar meg is szűnhet. A magnéziumnak ugyanis kiegyensúlyozó hatása van az idegrendszerre, és segít a pihentető és mély alvásban.

A magnézium csak egy, az ásványi anyagok közül, amelynek a hiánya számos problémát okozhat. Ilyen a pszichológiai, vagy mentális rendellenesség. A kognitív károsodás nem csak idősebb korban jellemző. A magnéziumhiány, fiataloknál is okozhat gondokat a kognitív funkciók működésében. Egy kutatásba idősebb embereket vontak be. Az embereket két csoportra osztották. Az egyik csoport tagjai kaptak magnézium kiegészítést, míg a másik csoport tagjai nem. Azok, akik kaptak magnézium kiegészítést, sokkal jobban teljesítettek a kognitív teszteken. Hosszabb távon pedig kevésbé volt jellemző ezekre az emberekre a kognitív károsodás, mint azoknál a személyeknél, akik nem kaptak ilyen ásványi anyagot, azaz magnéziumot.

A magnézium nagyon jó hatással vannak az agyra

Ahogy idősödünk, úgy előfordulhat, hogy kisebb-nagyobb gondjaink lesznek a memóriánkkal. A menopauza szakaszába lépő nőknek talán azért is javasolják többek között ezt az ásványi anyagot, mivel a menopauza okozhat úgynevezett agyi ködöt, ami magnéziumpótlással, akár meg is előzhető, ki is védhető.

Milyen egyéb pozitív hatása van még a magnéziumnak?

A magnézium nagyon jól hat még az agy működésére is. Az agyban agysejtek találhatók, amelyek kommunikálnak egymással. Ezt hívjuk agyi plaszticitásnak. Az agyi plaszticitás a kor előrehaladtával csökken, de magnéziumpótlással megakadályozhatjuk, hogy az agy plaszticitása csökkenjen. A magnézium ezen kívül segítséget nyújt a szerotonin - és a dopamintermelésben, ezek pedig nagyon fontosak a jó hangulat megteremtésében. A magnézium emellett csökkenti a depresszió kialakulásának kockázatát is.

Kapcsolódó cikkek

Az alkohol - Az alkohol rossz hatással van a tápanyagok felszívódására – tápanyagokat von el a szervezetből.

Az alkohol rossz hatással van a tápanyagok felszívódására

A nagy mennyiségben, azaz a mértéktelenül fogyasztott alkohol, jelentősen lecsökkenti a tápanyagok felszívódását. A tápanyaghiány viszont különféle betegségeket okozhat. Mutatjuk is, hogy melyek ezek!

Az antioxidánsok védelmet jelenthetnek számunkra

Az antioxidánsok védelmet jelenthetnek számunkra

Az antioxidánsok fontos szerepet játszanak az életünkben, pontosabban, az egészségünk megőrzésében. Az egyik ilyen antioxidáns, a glutation. Lássuk, hogy milyen pozitív hatása is van ennek az antioxidánsnak!